flutter Eğitim Kampı

Flutter Nedir ? Ne işe Yarar ? Flutter, Android ve iOS gibi platformlar için mobil uygulama geliştirmeyi sağlayan bir SDK olarak tanımlanabilir. Framework, Widget ve farklı araçları barındıran, sadece kod tabanı kullanarak yerel bir uygulama geliştirmeyi sağlayan, açık kaynak kodlu bir yazılım geliştirme kitidir. Google tarafından 2017 yılında piyasaya sürülen bu yazılım geliştirme kitini tüm mobil tasarımcı ve geliştiriciler ücret ödemeden kullanabilirler. Flutter yardımıyla hem iOS hem Android platformlarını hedefleyen uygulamalara sahip olunabilirken ve bu sayede hem maliyet hem de zaman açısından tasarruf sağlanabilir. Flutter kullanarak her iki sistemde de yüksek uyum sağlayacak kaliteli bir mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Yeni Şeyler Öğren

ÜCRETSİZ Flutter Kampı ~ 13 Aralık- 19 Aralık

Seçimlerini Yap

Kariyerinde yapacağın seçimleri kolaylaştır!

Neden Flutter ? Öğrenmesi kolaydır ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Yani Flutter ile modern bir çerçevede mobil uygulamalarınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Kodları hızlı bir şekilde değiştirebilir, bu sayede ortaya çıkan sonuçları bir tıklamayla görebilirsiniz. Çok önemli değişiklikler yaptığınızda yeniden yükleme gibi zamanınızı alacak eylemler yapmanıza gerek yoktur. Bir mobil uygulama geliştirmek çok ucuzdur. Hem Android hem de iOS için ayrı ayrı mobil uygulama geliştirme ve bakımı yapmak maliyetli olabilirken Flutter ile daha uygun bir şekilde projeler geliştirilebilir. Mobil uygulama geliştirmede yüksek performans için her zaman native uygulamalar tercih edilmektedir. Ancak Flutter uygulaması ile performans açısından yerel uygulamalar arasında bir fark görmeniz zordur. Mobil teknoloji ötesine geçen bir sistemdir. Flutter ile birlikte sadece mobil uygulamalarda değil web ve masaüstü tarayıcılarda da yüksek performans alabilirsiniz. Flutter mobil uygulamanız için kullanmanız gereken GPS koordinatı, sensör veri toplama, izin işleme, Bluetooth, kimlik bilgileri gibi gelişmiş işletim sistemi özelliklerini sizlere pratik bir şekilde sağlayacaktır. Flutter estetik bir programlama dili olan Dart’ı kullanmaktadır.

Flutter’ı Nasıl Öğrenebilirim ? Google Developer Students Club Galatasaray tarafından düzenlenen Flutter Kampı etkinliği 13 Aralık'ta başlıyor. 19 Aralıkta sona erecek etkinlikte mobil uygulama SDK teknolojisi Flutter'a ait konular anlatılacak. Google DSC Galatasaray ekibinin hazırladığı ücretsiz ve sertifikalı bir eğitim Kampı olan Flutter Kampı başlıyor. 13-19 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kamp kapsamında mobil ve web teknolojisinin önemli bir dili olan Flutter, alanında uzman, farklı eğitmenler tarafından ele alınacak. Flutter 101 dersiyle Flutter'ın mantığını ve mobil alandaki özelliklerini kavramaya yönelik ilk dersle başlayacak olan kamp, toplam 7 dersten oluşacak ve yaklaşık 10,5 saat uzunluğunda olacak. Tüm bu dersleri aralarında Mehmet Ali Bayram, Levent Kantaroğlu, Gürkan Fikret Günak'ın da yer aldığı uzman eğitimciler verecek. Etkinlik kapsamında tüm dersler, interaktif ve çevrimiçi bir şekilde Google DSC Galatasaray YouTube kanalında yapılacak. Bu sayede katılımcılar anlık sorularını uzmanlara sorabilme fırsatına sahip olacak. Ayrıca katılımcılar düzenli katılım ve başarı sağlamaları durumunda başarı sertifikası ile ödüllendirilecek. Ayrıca 18 Aralık'taki Mehmet Ali Bayram hocamızın dersinde ekstradan ücretsiz Udemy eğitimi hediye edilecektir. Merak ettiğiniz sorular ve detaylı bilgi için [email protected] adresine ulaşabilirsiniz.

Eğitimciler


Sude Topal
20:00 13 Aralık 2021, Pazartesi

Flutter 101
Levent Kantaroğlu
20:00 16 Aralık 2021, Perşembe

Liste Türleri ve Oluşturma Methodları
Gürkan Fikret Günak
20:00 17 Aralık 2021, Cuma

Liste Türleri ve Oluşturma Methodları / Navigasyon İşlemleri

Altın Sponsorlar


L'oréal

Medya Sponsorları


Kodluyoruz

Webtekno


Etkinliğe, linkler kısmından "Flutter Kampı Başvuru Formu" linkine gidip formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

Youtube kanalımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Formu dolduran kişilere haberler, e-posta olarak gönderilecektir.

Evet, kampa katılmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur.

Kampımız boyunca 7 dersin en az 4'üne katılarak sertifika alabilirsiniz. Katılım bilgileri, ders sırasındaki yoklama ile sağlanacaktır.